Taki seks uprawiają polscy nastolatkowie, aby nie zajść w ciążę.

Posted 1 rok temu. in Zadymki.

Nastolatki uprawiały, uprawiają i będą uprawiały seks. Według niektórych przestanie to być problemem, jeśli przy okazji nie będą zachodziły w ciążę. W rzeczywistości spadek liczby młodocianych matek wcale nie oznacza, że najmłodsze Polki stały się odpowiedzialne i prze

Taki seks uprawiają polscy nastolatkowie, aby nie zajść w ciążę.


Młodzi kochankowie coraz częściej sprawiają sobie przyjemność w inny sposób. Unikają stosunku waginalnego, który może doprowadzić do zapłodnienia, ale chętnie decydują się na seks oralny i analny. Bez zabezpieczenia. Jak czytamy na newsweek.pl - ta groźna moda zatacza coraz szersze kręgi. Do lekarzy zgłaszają się coraz młodsi pacjenci z groźnymi chorobami wenerycznymi.

Dlaczego podchodzą do tego tematu tak lekko i bez wyobraźni? „Bo oral i anal to przecież nie seks”.

„Newsweek” opisuje historię 15-letniej Ali, u której zdiagnozowano chlamydię. Dziewczyna twierdzi, że zaraziła się w czasie pettingu, ale nie ukrywa, że czasami sprawia chłopakowi przyjemność ustami. 16-letni Jurek chwilę zapomnienia przypłacił nabytą stulejką, która jest efektem zakażenia wirusem HPV. Jest też 17-latek z owrzodzeniem na języku, czyli kiłą.

Cytowani przez gazetę lekarze nie mają wątpliwości, jaki seks uprawiają dziś nastolatki. Nie muszą ich nawet o to pytać. Wystarczy spojrzeć - zmiany chorobowe na ustach i w okolicach odbytu najlepiej świadczą o popularności seksu oralnego i analnego. Młodzi ludzie nie stosują żadnego zabezpieczenia, bo nikt im nie powiedział o ryzyku.

Chlamydia i kiła to nie wszystko. Coraz częściej diagnozowana jest również rzeżączka. Już z powikłaniami.

 Wiedza o życiu seksualnym i zagrożeniach z nim związanych po prostu leży u nas odłogiem, szczególnie wśród dzieciaków. Gołym okiem widać, że eksperymentują jak nigdy dotąd, mamy prawdziwy wysyp ofiar ryzykownego seksu wśród nastolatków - twierdzi cytowany przez „Newsweek” prof. Andrzej Kaszuba, ordynator oddziału i krajowy konsultant ds. dermatologii i wenerologii.

Szacuje się, że młodzi Polacy dogonili już średnią unijną. Ta mówi o tym, że na choroby weneryczne zapada nawet co trzecia osoba w wieku 15-24 lata. Być może nawet ją przegoniliśmy, ale trudno o twarde dane. Takie przypadki często nie są odnotowywane.

Problem polega bowiem na to, że dla nastolatków seks to wyłącznie stosunek waginalny, a nie oralny czy analny. Często zaprzeczają, że współżyją, a równocześnie przyznają się do tego typu praktyk.

„Oral to podstawa. Jest bezpieczny”, „Koleżanka z klasy chwali się, że raz robiła to nawet w trójkącie. Było jak w filmie, tylko bardzo jej spuchły usta”, „Mam seks oralny za sobą. Chłopaki ciągle pokazują nam na komórkach różne biseksy, swingerskie klimaty, oral i anal” - twierdzą młodociane rozmówczynie „Newsweeka”, z których najstarsza ma zaledwie 15 lat.

Tagi: melina, sex,
470 Wyświetleń

Mieszka w Poland